Popust od 20% posto na inhalacione i nutritivne alergene

| 23. mart 2017.

Stiglo nam je proleće, a sa njim i alergeni, koji nam smetaju da potpuno uživamo u njemu.

Rano proleće je period kada mnoge od nas počinje da muči alergija na polen i ostale alergene biljne vrste. Pored polena koji je sada aktuelan, tu su i alergije na kućnu prašinu i grinje, koje nam mogu stvarati probleme tokom cele godine.

Zavisno od toga na koji način naš organizam dolazi u kontakt sa alergenima, možemo ih podeliti na sledeće grupe :

- Respiratorni alergeni ( polen različitih vrsta drveća ( topola, breza, vrba, leska) trava i korova, grinje, prašina, dlaka domaćih životinja i kućnih ljubimaca )

- Nutritivni-alergeni iz hrane ( kikiriki, orasi, bademi, soja, pšenica, bobičasto voće, jagode, čokolada, jaja, mleko, morski plodovi, kao i brojni konzervansi i aditivi koji se koriste u prehrambenoj industriji )

- Kontaktni alergeni ( nakit, kozmetika, hemikalije )

Simptomi respiratornih alergija su : oticanje kapaka, suženje očiju, nadražajno kijanje, obilna, bistra sekrecija iz nosa, osip po koži, crvenilo, svrab, a u težim slučajevima gušenje i upala sluzokože želuca.

Postoji više testova za postavljanje dijagnoze alergije. Testovi iz krvi, koji se rade u laboratoriji Beo-lab, omogućavaju da se iz malog uzorka krvi otkriju i precizno izmere ukupna i specifična antitela Ig E klase. Povišene vrednosti imunoglobulina E klase (IgE) često se sreću kod alergijskih bolesti.

Laboratorijski testovi iz krvi su, zbog praktičnosti, pouzdanosti, brzine izdavanja rezultata i mogućnosti da se rade i u dečijoj populaciji, postali rutina u dijagnostici alergija. U periodu aprila i maja Beo-lab laboratorije omogućile su Vam popust od 20% na panele inhalacionih i nutritivnih alergena.